Moda we wnętrzach na rok 2021

Stylistyka wnętrz się zmienia by, dostosować się do naszych czasów i naszych potrzeb.

Teraz jeszcze bardziej zwracamy uwagę na to jak mieszkamy.KOLORY ROKU PANTONE

W tym roku wyjątkowo wygrały dwa kolory, są nimi PANTONE 17-5104 Ultimate Grey i PANTONE 13-0647 Illuminating. Dwa niezależne od siebie kolory, które połączone ze sobą tworzą wyjątkowe wnętrza. Siła i nadzieja, tak nazywana szarość i żółć, kolory które są odpowiedzią na trudną pandemiczną sytuację. Ten duet był już spotykany wcześniej we wnętrzach, ale w tym roku ma jeszcze dodatkową wartość i jest jeszcze bardziej wyjątkowy.

  


KOLOR ROKU GLOBAL AESTHETIC CENTER AKZONOBEL

Właściciel marek takich jak Dulux, International, Sikkens i Interpon, wybrał kolor roku tzw. Brave Ground- Moc Ziemi. Ciepła ziemista barwa, nawiązująca do natury, zapewniająca poczucie stabilności i spokoju. Pomoże się wyciszyć i zrelaksować, ze względu na swoje silne powiązania z naturą. Pięknie się będzie prezentować sama w sobie lub stanowić tło dla innych barw, również dla mocnych akcentów kolorystycznych modnych w tym roku.

   


AKCENTY KOLORYSTYCZNE

W meblach, zabudowach meblowych i kuchennych, na ścianach, mocne kolory idealnie podkreślają wystrój. Stawiając na mocne barwy i odważną kolorystykę o głębokich tonacjach, jesteśmy w stanie stworzyć wyjątkowe wnętrza. Odważne jak i kontrastowe połączenia kolorystyczne budują energetyczną przestrzeń, która codziennie daje Nam pozytywną energie i pobudza do życia.

 


DWA STYLE

Pojawiające się w zależności od osobowości właścicieli, miedzy innymi ze względu, że niektórzy wolą przestrzeń spokojną bez zbędnych rzeczy a niektóry nie wyobrażają sobie swojej przestrzeni życiowej bez akcentów, które przywołują u nich wspomnienia.

MODERN CLASSIC, MODERN COUNTRY

W zależności czy bliżej Nam do stylistyki miejskiej czy wiejskiej. Powrót do przeszłości i użycie klasycznych lub starych elementów we wnętrzu, pozwoli Nam się poczuć wyjątkowo, przywołując rożne wspomnienia. Są to nowoczesne wnętrza łączące przytulność lub elegancję. Stare czasy będziemy przywoływać wyszukując meble, dodatki vintage lub antyki i będziemy im nadawać nowoczesne funkcje. To współczesne spojrzenie na wnętrza w klasycznym duchu, które daje nam poczucie bezpieczeństwa, jakby zatrzymał się czas.

MINIMALIZM, JAPANDI I ŁĄCZENIE STYLU JAPOŃSKIEGO ORAZ SKANDYNAWSKIEGO

Wnętrza czarno-białe albo szaro-beżowe, tworzące czytelną i uporządkowaną przestrzeń. Spędzając więcej czasu w domu, chyba każdy z Nas zrobił porządki na które nigdy nie było czasu, pozbywając się zbędnych rzeczy. Uporządkowane wnętrza w których jest tylko najpotrzebniejsze wyposażenie bez zbędnych dodatków, daje poczucie że żyjemy w harmonii ze sobą, naturą i światem. Tutaj będą się liczyć, wnętrza proste i funkcjonalne, przytulne z dużą ilością światła. Pomieszczenia jako oazy spokoju z minimalistyczną bazą w otoczeniu roślin i naturalnych materiałów.


FUNKCJONALIZM

Ze względu na sytuację, że dużo czasu spędzamy w domu/mieszkaniu, pracujemy w nim. Zwracamy szczególną uwagę na to jak mieszkamy organizując przestrzeń do maksimum możliwości. Staliśmy się bardziej kreatywni i pomysłowi, często pomagają Nam w tym meble wielofunkcyjne, które szybko pozwalają dostosować przestrzeń do sytuacji. Pewnie większość z Nas potrzebuje w domu przestrzeni biurowej i taki nawyk już nam zostanie, przyjazne miejsca pracy w domu będą teraz ważnym elementem w projektach wnętrz.


CHARAKTER WNĘTRZ

Nawiązując do przestrzeni mieszkalnej w której ostatnio spędzamy bardzo dużo czasu, o którą zadbamy nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale również zadbamy o jej wyjątkowość. Wprowadzając ciekawe dodatki wnętrzarskie, które będą wpływać na Nasz nastrój i powodować, że będziemy się czuć lepiej we własnych ścianach. Elementów dekoracyjnych chętnie szukamy przez internet, wyszukując nowe jak i stare rzeczy.


zdjęcia zaczerpnięte ze strony freepik.com

facebook

COPYRIGHT © 2024 ALL RIGHTS RESERVED PROJEKT Z PODPISEM

MADE WITH BY NET-ATAK