Moda we wnętrzach na rok 2020

KOLORY

Kolor roku 2020- neo mint. Nawiązujący do natury, roślinności lecz jego odcień jest bardzo nowoczesny. Nadaje świeżości i spokoju płynącego z natury a wnętrza stają się oryginalne i niepowtarzalne. Można go zastosować nie tylko na ścianach ale również w dodatkach, frontach mebli oraz tapicerce.

Pozostała kolorystyka w której głównie będą królować kolory ziemi tj: odcienie piaskowe, brązowe, rude, zielone czy koralowe. Nawiązując do mody eko i natury, wprowadzając do wnętrz ciepło i przytulność. Ważne w tym roku jest by wybierać kolory o ciepłym wybarwieniu, aby podkreślić atmosferę wnętrza, może być to szeroka paleta kolorów. Ciepłe barwy dodają energii, rozweselając wnętrze.

zaczerpnięte ze stron: internityhome.pl, ladnydom.pl, italianbark.com


WZORY/ TEKSTURY

Do panujących trendów związanych z naturą, która kojarzy się z harmonią, świetnie wpisują się wzory geometryczne, które mają równe podziały i są symetryczne. Jest to oryginalne połączenie dedykowane na ten rok. Geometria wprowadzona w detalach i dodatkach z pewnością nie przytłoczy, lecz nada ciekawego charakteru. Tutaj również można sięgnąć do wzorów etnicznych, które kojarzą się z naturalnością i posiadają wcześniej wspomnianą modną geometrię.

 

 zaczerpnięte ze stron: pinterest.com, ladnydom.pl


 OŚWIETLENIE

Do wnętrz 2020r. idealnie będzie się wpisywać oświetlenie wykonane z naturalnych materiałów, oraz o geometrycznych kształtach. Pokusić się można również po lampy wykonane z metalu, które wprowadzają dodatkowy blask i są niebanalne w formie.

 

 zaczerpnięte ze stron: pinterest.com, urzadzamy.pl, solid-bud.eu


 MINDFULNESS

Jest to trening umysłu. Bycie w przestrzeni tu i teraz nie wybiegając w przód, ani do tyłu. Wyciszenie emocji i odsunięcie myśli na bok. Taką możliwość powinny dawać dzisiejsze wnętrza, pomagając nam się zrelaksować i wyciszyć. To odpowiedź na coraz szybsze tempo codziennego życia, oraz zwrot w kierunku minimalizmu i wnętrzarskiego umiaru.

   

 zaczerpnięte ze stron: pinterest.com, urzadzamy.pl


 BIOFILIA

Zwrot ku naturze, materiały i elementy dające namiastkę obcowania z przyrodą. W 2020 roku stawiamy na kamień, drewno, a także jako uzupełnienie w kontraście do mocnych barw, delikatne tkaniny w kolorach ziemi. Mocne akcenty kolorystyczne świetnie będą współgrały z naturalnymi materiałami, ponadczasowy kamień i drewno dodadzą naszemu wnętrzu luksusu i nowoczesności. Trend biofili ma wprowadzić we wnętrzach więcej ilości zieleni, dzięki czemu najbliższe otoczenie będzie lepiej wpływać na nasz nastrój i samopoczucie. Dobrym rozwiązaniem będzie postawienie na rośliny oczyszczające powietrze, zestawiając je ze sobą w ciekawe kompozycje.

 zaczerpnięte ze stron: pinterest.com, urzadzamy.pl, dekoportal.pl


 FUNKCJONALIZM

Rozwiązania modułowe mebli i sprzętów, które mają więcej niż jedno zastosowanie, to kolejny trend w aranżacji wnętrz. Projektanci dążą do maksymalnej funkcjonalności, aby w pełni przystosować elementy wystroju do potrzeb użytkowników i warunków wnętrza. Modułowe, wielofunkcyjne meble nie zabierają przestrzeni, a im więcej przestrzeni tym lepsze samopoczucie osób przebywających w danym pomieszczeniu. Funkcjonalizm i wygoda, są niezwykle cennymi cechami we wnętrzach.

 zaczerpnięte ze stron: pinterest.com, dobrzemieszkaj.pl


 WELUR

Miękka tapicerka w meblach i miękkie dodatki. Welur ponownie gości we wnętrzach, dodając powiewu luksusu, ale i przytulności. Aksamitny element w wyrazistym kolorze potrafi ożywić wnętrze i dodać mu nowoczesnego blasku. Doskonale komponuje się z paletą materiałów organicznych,oraz kolorystyką związaną z naturą. Jest to tkanina w której ciekawie gra światło, wydobywając głębię koloru, więc zdecydowanych najlepiej prezentuje się w mocnych barwach.

 zaczerpnięte ze stron: pinterest.com, urzadzamy.pl


 RECYKLING I MEBLE Z DRUGIEJ RĘKI

Moda na oszczędność we wnętrzach. Częściej doceniamy odrestaurowane meble, oraz elementy wyposażenia wykonane ręcznie z wykorzystaniem ponownie posiadanych materiałów. Nadawanie drugiego życia meblom i rzeczą jest eko i jest bardzo potrzebne, dla ziemi i nas samych. Renowacja starych mebli, czy nadanie przedmiotom nowego zastosowania, wprowadzi we wnętrzach wyjątkowość i indywidualizm. Przedmioty i meble które posiadają swoją historię, są bardzo wdzięczne i wprowadzają swój wyjątkowy klimat.

zaczerpnięte ze stron: pinterest.com, dekoportal.pl

facebook

COPYRIGHT © 2024 ALL RIGHTS RESERVED PROJEKT Z PODPISEM

MADE WITH BY NET-ATAK