Moda we wnętrzach na rok 2018

Estetyka

Wabi-sabi, japońskie poczucie estetyki opisujące surowe piękno, a także rzemiosło i nieskończoność natury. Oznacza to, że we wnętrzach będziemy sięgać po naturalne przedmioty i materiały, rzeczy autentyczne, często stare i nadwyrężone zębem czasu. Przy tym muszą mieć urok, duszę. Jak surowe drewno, ceramikę i tkaniny takie jak len, oraz płótno. 

     


zaczerpnięte ze stron: 9design.pl, kobieta.pl, mom.maison-objet.com, decofinder.pl  

Roślinność

 Design z motywami roślinnymi na poszewkach, obiciach, tapetach nadal będzie mile widziany we wnętrzach. Stylistyka wnętrza zmienia się w tropikalną dżunglę. Będą modne rośliny egzotyczne jak: palmy, bananowce, drzewka cytrusowe, oraz monstery o efektywnych liściach. Wzory na ścianach czy zasłonach warto uzupełnić żywymi roślinami. Graficzne, wzory na dodatkach muszą być wyraziste, wobec których trudno przejść obojętnie i dzięki którym poczujemy się, jak w tajemniczym ogrodzie.

    


zaczerpnięte ze stron: homesquare.pl, v-ava.com, intercasa.pl

Kolory

Będziemy brać pod uwagę nie tylko estetyczne preferencje, ale także to, jak kolory wpływają na nasze samopoczucie. Kolory to natura pukająca do drzwi, czyli barwach ziemi. Hitem będzie pomarańcz i rdza oraz, nieco zimniejszy, klasyczny brąz. Wśród barw wytypowanych przez Pantone Institute również znalazły się żywe, nasycone odcienie, takie jak: ognista czerwień, spalona żółć, zieleń i ultra fiolet.

   


 zaczerpnięte ze stron: intercasa.pl, marvelouscoffee.pl, urzadzamy.pl, fashionbiznes.pl

Meble

Szare, białe i brązowe meble dominowały dotychczas, teraz ze względu na trendy kolorystyczne pojawią się czerwone meble tapicerowane – sofy, fotele i pufy. Wnosząc do wnętrza wyrazistość i ciepło. Przeważać będą głębokie odcienie czerwieni, także wpadające w bordo. 

   


 zaczerpnięte ze stron: homesquare.pl, 9design.pl, piekniejszydom.pl, oknoplast.com.pl

Bez technologii

Tech-free gdzie ze strefy relaksu w domu muszą zniknąć telewizory, laptopy, telefony, ładowarki. Ma to nam zapewnić odprężenie i poprawić samopoczucie. Nasze wnętrza powinny być wolne, abyśmy też mogli czuć się wolni i odprężeni tzw. Fiński Luz. Badania wykazują, że są jednym z najszczęśliwszych narodów na świecie. Dlatego stawiamy na bliski kontakt z naturą, szerokie okna, jasne pokoje i minimalistyczny wystrój.

   


zaczerpnięte ze stron: weranda.pl, arch.blox.pl, marhericrafts.pl, multiform.pl

Podłoga

Z mody długo jeszcze nie wyjdą geometryczne wzory na podłodze, trójkąty, heksagony, prostokąty. Będą im towarzyszyły kontrastowe dywany z wzorami abstrakcyjnymi i nasyconymi. Płytki typu metro, jednokolorowe prostokątne cegiełki w tym roku będą modne w kwadratowym wydaniu.

    


zaczerpnięte ze stron: magazif.com, ladnydom.pl, homebook.pl, morizon.pl, fashionbiznes.pl

Afryka

Popularne będą afrykańskie dodatki, które pomimo że kojarzą się z ciężkim stylem kolonialnym, ciekawie wpisały się w minimalistyczne nowoczesne wnętrza. Rękodzieło w postaci: wyplatanych koszy, gliniane misy, stylizowane figurki, rzeźby z tekowego drewna.

     


 zaczerpnięte ze stron: scandiconcept.blogspot.com, fashionbiznes.pl, e-mieszkanie.pl, decomanka.blogspot.com

Spa

Stylizowane łazienki na salony spa. Mają pomagać nam w zrelaksowaniu się i odpoczynku od pędzącego świata. Aby w takich łazienkach panowała naturalna atmosfera, powinniśmy postawić na naturalne wykończenie: drewno, stonowaną kolorystyką i motywy roślinne.

   


 zaczerpnięte ze stron: urzadzamy.pl, modny-dom.pl, poradydekoracyjne.pl, vabo.pl

Sufity

Na sufity z reguły zwracamy najmniejszą uwagę. Jednak odpowiednio zaakcentowane mogą sprawić, że wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru. Dlatego właśnie wyraziste sufity będą jednym z najgorętszych tematów. Będziemy je wyróżniać kolorem, belkami, a nawet tapetami.

     


 zaczerpnięte ze stron: mydomainehome.com.au, internityhome.pl, inspiracjewmoimmieszkaniu.blogspot.com

facebook

COPYRIGHT © 2024 ALL RIGHTS RESERVED PROJEKT Z PODPISEM

MADE WITH BY NET-ATAK