Moda we wnętrzach na rok 2016

Mamy kontynuację stylu skandynawskiego, który sprawdza się zarówno w chłodnej Skandynawii jak i pod każdą inną szerokością geograficzną. Proste, minimalistyczne wnętrza z oszczędną paletą barw, wzbogaconą o chłodne pastele w oprawie bielonego drewna i cegły, dając więcej światła i świeżości.  Surowe drewno, beton, industrialne meble i dodatki wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. W tym roku królować dodatkowo będzie: marmur, aksamitne obicia, krata, beton , meble o zaokrąglonych kształtach, rośliny. Obowiązkowo otwartą, wręcz pustą przestrzeń powinny wypełnić piękne detale: rzeźby i obrazy dające poczucie luksusu. W tym sezonie nadajemy ponadczasowym/prostym wnętrzom więcej koloru i odrobinę luksusu.


 

Kolory- Pantone 

Wyraźne kolory ustępują kobiecym pastelom i szarościom. Wyróżnione na ten rok według Pantone to między innymi pastelowe odcienie różu i niebieskiego: 13-1520 TCX rose quartz i 14-3919-TCX serenity . Choć nie wykluczone , że wciąż modny będzie granat oraz żółte dodatki. 

     


 zaczerpnięte ze stron: ucreative.com, elle.pl, pstrefadom.blogspot.com

Marmur 

Używamy go do wykończenia blatów kuchennych, stolików, konsol, a nawet ścian- jego zastosowanie jest wszechstronne. Wybieramy w różnych odcieniach, jego luksusowy charakter świetnie się sprawdzi jako elementem ozdobno-wykończeniowy  wielu akcesorii dekoracyjnych i użytkowych , który dobrze wygląda w kontraście z prostotą stylu pomieszczenia. 

   


 zaczerpnięte ze stron: porzadekrzeczy.com, kobieta.pl

Aksamit i welur 

Tkaniny pochodzące z Indii pojawią się w tym sezonie w sypialniach i salonach. Ich nasycone barwy i miękkość dodadzą wnętrzu luksusu i elegancji. Fotele, sofy i poduszki obite welurową tkaniną sprawią również, że surowe dotychczas minimalistyczne pomieszczenia staną się bardziej przytulne. 

   


zaczerpnięte ze stron: deluxe.trojmiasto.pl, elle.pl, makehomeeasier.pl

Drewno 

Drewniane są już nie tylko meble czy podłogi, ale również dodatki - lampy i przedmioty dekoracyjne.Ten materiał ma coraz bardziej uniwersalny charakter, ociepla wnętrze, sprawdza się niemal przy każdym stylu. Drewno pozostaje naturalne, olejowane, wyraźnie usłojone, pełne ubytków, z recyklingu albo sztucznie postarzane. Ociepla i neutralizuje każdy rodzaj wnętrza- jest piękne samo w sobie, a jako element wykończeniowy zawsze wywołuje przyjazne i dobre skojarzenia.

 


zaczerpnięte ze stron: housering.pl, dobrzemieszkaj.pl

Krata

Szkocka, czarno-biała, pepitka- pojawi się na obiciach, dywanach, tapetach i podłogach nawet kaflach, zarówno w salonie i sypialni, jak i w kuchni oraz łazience w dowolnej kombinacji kolorystycznej. Można łączyć ją z innymi motywami, ale należy zachować ostrożność, żeby mnogość wzorów i kolorów nie wprowadziła zbyt wielkiego chaosu w domu. Mieszamy je według własnych upodobań kolory i wzory, tworząc indywidualne i niepowtarzalne kompozycje.

   


 zaczerpnięte ze stron: deluxe.trojmiasto.pl, loungemagazyn.pl, elle.pl

Zmiany w kuchni i łazience

Opatrzone zostały kafle typu metro- które zainspirowane zostały paryskim i londyńskim metrem. Zamiast nich surowy beton - trend niezmienny od kilku sezonów. Lustra już nie wiszą tylko są oparte o ścianę. Jednak chłód minimalizmu i industrialnych klimatów coraz wyraźniej podgrzewają nawiązania do stylów historycznych czy dodatki vintage. 

   


zaczerpnięte ze stron: deluxe.trojmiasto.pl, domusdesign.pl

Meble 

Czarne metale pojawiają się już nie tylko na meblach ogrodowych czy ramach łóżek, ale również przy wykończeniu stolików kawowych i konsoli. Zaokrąglone kształty np. stolików kawowych utrzymują się już od jakiegoś czasu.  Meble i inne elementy wyposażenia wnętrz będą miały łagodniejsze krawędzie, zaoblenia, będziemy także zmiękczać kształty twardych materiałów, takich jak marmur czy inne kamienie, chyba jest już przesyt prostych kanciastych kształtów.  

       

zaczerpnięte ze stron: architektnaszpilkach.pl, deluxe.trojmiasto.pl 

      


zaczerpnięte ze stron: architektnaszpilkach.pl, deluxe.trojmiasto.pl

Wciąż bardzo modne są meble Vintage, nadal stary kredens który leżał w piwnicy babci lub prababci dostaje nowe życie, albo stolik kawowy zostaje stworzony z 50 letniej maszyny. Im większa kreatywność w odzyskiwaniu materiału- tym piękniej, oryginalniej, lepiej. Najbardziej modne jest posiadanie w domu czegoś starego (krzesło, stół, szafa po przodkach), designerskiego oraz posiadanie czegoś nowego.

     


zaczerpnięte ze stron: biznes.meble.pl, kobieta.pl

Ręczne robótki

Dziergane pufy, poduszki, koce i pledy, a nawet ubranka dla kubków czy abażury lamp nadają wnętrzu przytulności i ciepła. Plecione warkocze i skandynawskie sploty miękko wpiszą się w każdy styl wnętrza.  To hit powtarzający się już od kilku sezonów, ale nic nie zapowiada aby miał się skończyć.

   


zaczerpnięte ze stron: elle.pl, kobieta.pl, dwaguziki.pl

Rośliny

Zieleni się we wnętrzu i za oknem. To, co zewnętrze, łączy się z wnętrzem - ogrody "wchodzą" do salonów, oddzielone jedynie szklaną powierzchnia szyby.  Działa to także w drugą stronę, aranżuje się miejskie balkony na wzór pomieszczeń domowych.

   


zaczerpnięte ze stron: hagerhome.pl, dobrzemieszkaj.pl, porzadekrzeczy.com

facebook

COPYRIGHT © 2024 ALL RIGHTS RESERVED PROJEKT Z PODPISEM

MADE WITH BY NET-ATAK