Moda we wnętrzach na rok 2015

Rok 2015 będzie należał do naturalnych materiałów, stonowanych czy przybrudzonych, oraz nawiązań do tendencji panujących kilka dekad wcześniej. W dalszym ciągu popularnością cieszy się trend ekologiczny, moda na recykling i DIY pod postacią własnoręcznie wykonanych pomysłowych dekoracji. Nie należy unikać łączenia faktur i wzorów. Trendy zakładają kojarzenie dawnego z nowym, zestawianie tradycji z nowoczesnością i godzenie natury z współczesnymi technologiami. 

Kolor

Kolorem roku będzie Marsala, zaproponowany przez Instytut Pantone- będący mieszanką przybrudzonego bordo z rdzawym brązem. To on ma zdominować wiosenne wybiegi, a zatem niebawem pojawi się też w naszych wnętrzach.

   


zaczerpnięte ze stron: thepackaginginsider.com, pl.dawanda.com

Kolejnymi kolorami które będą się pojawiać to: Przygaszona oliwka, która wprowadzi harmonię i spokój do przestrzeni mieszkalnej. Grecki odcień niebieskiego, soczysty, spokojny ale przy okazji emanuje pozytywną energią- pozwala się zrelaksować. Oczywiście nie odchodząc od monochromatyzmu- perfekcyjnego duetu bieli i czerni nie może zabraknąć.

     


zaczerpnięte ze stron: czterykaty.pl, pl.dawanda.com, budnet.pl

Z poprzedniego sezonu pozostanie skłonność do metali, ale tym razem już nie tylko do chromu i stali nierdzewnej ale również do innych, w tym miedzi, cyny, złota. Miedź będzie prawdziwym hitem, która wkroczy z impetem we wszystkie strefy: od oświetlenia po elementy dekoracyjne, czy po kolor ostrzy noży i listew magnetycznych. Do tego miedziany odcień lustrzanych tafli, plecionych koszy na prasę, opraw obrazów i zdjęć, czy industrialnych świeczników. Miedziane oprawy kinkietów, stelaży w stolikach kawowych i konstrukcji w nadal modnych lampach fabrycznych. 

 


zaczerpnięte ze stron: decomanka.blogspot.com, pl.dawanda.com

Tapeta utrzymuje swoją silną pozycję w dekoracjach ścian i przechodzi w roślinna gigantomanię. Przeskalowane motywy roślin zdają się zagarniać wnętrze- motywy zielonych liści rodem z amazońskiej dżungli. Alternatywą również będą tapety w modne silne motywy geometryczne, graficzne: plastry miodu, romby, zygzaki. Na popularności również zyskają wszelkie nadruki nawiązujące do natury i przyrody, które nie tylko znajdą zastosowanie w dekoracjach czy dodatkach, ale również w rzeczach codziennego użytku.

 


zaczerpnięte ze stron: mojafirma.infor.pl, pieknetapety.pl

Naturalnie, jakie będą meble??coraz bardziej doceniamy rękodzieło. Wybieramy meble z naturalnego drewna, kamienia, wykonane ręcznie. Kamień, drewno, metal pozostaną głównymi materiałami które będą łączone z powierzchniami szklanymi i płyta mdf. Przyszedł czas na przeszłość- jakościowe vintage, gdzie króluje odzyskane drewno, lniane obrusy babci czy ceramika powojenna ze strychu. Nauka z tego taka, że posiadać należy papier ścierny, dobre detergenty i pomysł. Gwarantowana jest satysfakcja bo patyna i natura w tym sezonie jest na topie.

  


zaczerpnięte ze stron: homebook.pl, pl.dawanda.com

Ważne jest wyrażanie siebie i swojego sposobu życia, również we wnętrzach. Dlatego też popularne będą w tym roku kontrastowe dodatki, najlepiej w neonowych kolorach, które od razu przyciągną wzrok naszych gości.

 


zaczerpnięte ze stron: lovingit.pl

facebook

COPYRIGHT © 2021 ALL RIGHTS RESERVED PROJEKT Z PODPISEM

MADE WITH BY NET-ATAK