Moda we wnętrzach na rok 2014

Mimo, że nadal królują aranżację rodem z 2013 roku, powinniśmy pamiętać o zbliżających się zmianach. Nie bez powodu jednym z najgorętszych trendów 2014 roku, będzie zasada "Mniej znaczy więcej". Skromne wnętrza z większą ilością przestrzeni do oddychania są doskonałą opcją, zwłasza jeśli uważasz się za wnętrzarskiego maniaka i jeśli zamierzasz śledzić i wdrążać w swoim domu najnowsze tendencje w projektowaniu wnętrz.


 zaczerpnięte ze stron: pixers.pl

Pięć trendów kolorystycznych, modnych w 2014r., opracował zespół Dulux. Są one nie tylko odzwierciedleniem różnych tendencji w stylach architektonicznych i wykończenia wnętrz, ale także- megatrendów społecznych i wpisując się w mapę wydarzeń i nastrojów otaczającej nas rzeczywistości.

1. Cicha rewolucja- to trend pełen subtelności i wyrafinowania, odpowiadający potrzenie stworzenia wyciszonej przestrzeni, która inspiruje do wypoczynku i pracy twórczej. Ten trend gustownie łączy minimalizm z klasyczną elegancją. Kolory i ich połączenia są wyjątkowo delikatne, a paleta barw opiera się na bieli i neutralnych kolorach pośrednich. Dużą rolę odgrywa gra cieni i tekstur.


 zaczerpnięte ze stron: e-mieszkanie.pl

2. Margines dowodu- trend odzwierciedlający ducha naszych czasów, z jego zamiłowaniem do infografiki, znaków i cyfr, porządkujących i organizujących życie. W tym trendzie są widoczne nawiązania do statystyki biura, czy loftu, a surowość materiałów łagodzą dekoracje ścienne i dodatki. W palecie kolorów dominują barwy nawiązujące do kolorystyki materiałów architektonicznych. Są to barwy błękity i granaty o intensywnym, męskim charakterze, złagodzone dodatkiem ciemnej ochry i intensywnej czerwieni.


 zaczerpnięte ze stron: e-mieszkanie.pl

3. Miejski folk- trend nawiązujący do potrzeb sięgnięcia po to, co znane i "swojskie", dominującej w niepewnych czasach. Trend odwołuje się do wspólnego mianownika sztuki ludowej różnych kultur, czyli poczucia ciepła i wspólnoty. Ten aspekt odzwierciedla proste wzornictwo i nasycone kolory. Jednocześnie elementy folkowe są przetworzone we współczesną formę. Kolorystyka tego trendu wibruje przyjaznymi barwami, niby znanymi, ale wciąż odkrywanymi na nowo.


 zaczerpnięte ze stron: e-mieszkanie.pl

4. Tajemniczy ogród- to trend odwołujący się do piekła i magii natury. Dominują w nim delikatne kolory oraz subtelne i intrygujące wzory- inspirowane motywami roślinnymi, ale wciąż czekającymi na interpretację widza. W tym trendzie widoczne są nawiązania do stylu skandynawskiego i prowansalskiego, z ich rustykalnymi konotacjami. Wygaszone kolory i roślinne wzory tworzą subtelną przestrzeń o kobiecym charakterze.


 zaczerpnięte ze stron: e-mieszkanie.pl

5. Zrób to teraz!- w tym trendzie widać prawdziwą eksplozję kolorów i stylów. Zachęca on do żywiołowej aktywności i odważnego działania- tu i teraz. Przestrzenie w tym trendzie to energetyczna mieszanka kolorów i wzorów. To wnętrza w których wszystko może się zdarzyć, a wnętrza to okazja do zabawy kolorem, materiałami, formą i przestrzenią. Takie wnętrza dopingują do uwolnienia energii.


 zaczerpnięte ze stron: e-mieszkanie.pl

Meble stare, które zyskują nowe życie dzięki procesowi renowacji. Teraz to już tendencja- posiadanie odnowionego fotela lub sofy w pokoju gościnnym to niemal konieczność. Oczywiście najlepiej jeśli są to orginalne okazy wyprodukowane w latach pięćdziesiątych, sześćdziesiątych czy siedemdziesiątych. Często odnowione, tapicerowane na nowo czy odmalowane, nabierają nowoczesnego charakteru- ale nawet w postaci orginalnej bardzo ciekawie komponują się z wnętrzami w stylu skandynawskim lub eklektycznym. Trzeba tu uważać na przesyt- dlatego najbezpieczniej wstawić jeden taki mebel do danego pomieszczenia, dzięki temu będzie stanowić interesujący akcent.


 zaczerpnięte ze stron: caseofstyle.com

Meble z akrylu, najciekawsze są w wersji bezbarwnej- nadają wnętrzu nowoczesności, dodają lekkości stylowi glamour, no i przede wszystkim do wszystkiego pasują. Moda na akrylowe meble to trend traktujący dekorację wnętrz z przymrużeniem oka.


 zaczerpnięte ze stron: caseofstyle.com

Mosiężne lampy i akcesoria właściwie były już modne w 2013 roku. Pozostają z nami również w 2014- tym razem również w postaci mosiężnych, a także metalicznych, modne jest mieszanie złota i srebra. Miedź zaczarowana w proste formy naczyń, misek, telerzy, lamp czy innych akcesoriów (nie tylko kuchennych), jest czymś niezbędnym również w roku 2014.


 zaczerpnięte ze stron: caseofstyle.com, pixers.pl

facebook

COPYRIGHT © 2021 ALL RIGHTS RESERVED PROJEKT Z PODPISEM

MADE WITH BY NET-ATAK